Herken je dat je jezelf op social media vaak vergelijkt met anderen? Je ziet de hele dag door de beste momenten, mooiste kleding en perfecte foto’s voorbijkomen. Daardoor leg je jezelf onbewust druk op.
Anas Derow (presentator van Het Klokhuis en acteur in H3L) legt in deze video uit hoe dat werkt en wat het met je doet:
- Een scheef beeld: Mensen delen online alleen hoogtepunten, dus vergelijk jij jouw ‘normale’ leven met iemand anders’ beste momenten.
- Onrealistische meetlat: Je brein gebruikt al die perfecte beelden als maatstaf, waardoor je snel het gevoel hebt dat je achterloopt.
- Onnodige onzekerheid: Door al dat scrollen denk je al snel dat iedereen verder is dan jij, wat erg veel energie kost.
Merk je dat social media je onzeker maakt? Je bent niet de enige. Soms helpt het om je gedachten te delen.
Bij @ease kun je met andere jongeren chatten of langskomen op een van onze locaties.
Herken je dit?
Wacht niet te lang als je ergens mee zit. Het lucht op om je verhaal te delen en het kan nooit kwaad.
Ook interessant voor jou
Je bent niet de enige die ergens mee zit. Misschien herken je jezelf in een van deze verhalen of vind je een tip waar je iets aan hebt.
Wat doet te lang op je telefoon zitten met je lijf?
Klokhuis-presentator Anas Derow legt uit wat er in je lijf en brein gebeurt als je te lang scrollt. Herken je dit?
Rouwen zonder overlijden: dit is ook verlies
Verlies gaat niet alleen over overlijden. Het einde van een vriendschap, de scheiding van je ouders of het kwijtraken van jezelf: dat zijn ook vormen van verlies die pijn doen.
Het is oké om niet oké te zijn – ook als je prinses bent
Prinses Amalia en haar zussen delen hoe prestatiedruk en sociale media invloed hebben op hun mentale gezondheid: "het is oké om niet oké te zijn."